KONTAKT

PARADIGMA
Przedstawicielstwo Polskie AT

42-440 Ogrodzieniec
ul. 1 Maja 83

więcej >>ZBIORNIKI

 
 
Zbiorniki solar Aqua
 
  
Zbiorniki „świeżej wody” Aqua EXPRESSO - ciepła woda i ogrzewanie systemem solar w jednym
 
Zbiornik_Aqua_EXPRESSO_II  
Zbiornik_Aqua_EXPRESSO
Dane Techniczne:
Zbiornik Aqua EXPRESSO

 
Zbiorniki Aqua EXPRESSO Paradigma, są zbiornikami wykonanymi ze stali ze świadectwem jakości. Służą one do magazynowania ciepła dla obiegów grzewczych i przygotowania ciepłej wody użytkowej. Zabudowany w zbiorniku, opatentowany system ładowania warstwowego zapewnia szybką dyspozycyjność zmagazynowanego ciepła.
Przygotowanie ciepłej wody odbywa się w stacji "świeżej wody" wintegrowanej w izolacji zbiornika i zapewnia wydatek ciepłej wody max. 35 l./min..
Zbiornik nadaje się do systemów z dopuszczalną maksymalną temperaturą wody do 95 0C i ciśnieniu roboczym do 4 bar.
Stacja "świeżej wody" nadaję się do pracy z temperaturą roboczą do 95 0C i ciśnieniu roboczym po stronie wody pitnej do 10 bar
 
 
 
Zbiornik Solar Aqua - ciepła woda systemem solar
 
Zbiornik_solar_Aqua_191 Zbiornik_solar_Aqua_290  
Zbiornik_Solar_Aqua
Dane Techniczne:
Zbiornik Solar Aqua
  
Zbiorniki solar Paradigma są pionowo stojącymi zbiornikami do przygotowania ciepłej wody. Posiadają one wewnętrzny wymiennik z rur gładkich, do którego podłączony jest za równo system solar jak i też kocioł grzewczy. Wykonane są one ze stali ST 37-2 i zabezpieczone przed korozją poprzez emaliowanie wg. DIN 4753 oraz ochroną anodową, anodą magnezową lub anodą prądową. Dozwolone zgodnie z DIN 4753 dla urządzeń ciepłej wody o temperaturze do 95 0C i ciśnieniu roboczym do 10 bar.
 
 
 
 
Zbiorniki ciepłej wody
 
 
Zbiornik Aqua 
 
Zbiornik_cieplej_wody_Aqua_120 Zbiornik_cieplej_wody_Aqua_190  
Zbiornik_Aqua
Dane Techniczne:
Zbiornik Aqua
 
 
Zbiorniki Aqua 120, Aqua 155 i Aqua 191 są stojącymi zbiornikami ciepłej wody. Możliwe jest zastosowanie zbiorników w AquaSystemach.
Zbiorniki Aqua 120, Aqua 155 i Aqua 191 Paradigma sa stojącymi zbiornikami ciepłej wody ze stali ST 37-2 z świadectwem jakości i posiadają wewnętrzny wymiennik ciepła z rury gładkiej.
Zabezpieczenie przed korozją zapewnia emaliowanie wg. DIN 4753 oraz anoda, do wyboru prądowa lub magnezowa. Zbiorniki te nadają się do systemów wg. DIN 4753 o temperaturze ciepłej wody do 95 0C.
Izolacja cieplna zbiornika Aqua 120 i Aqua 155 zbudowana jest z nowej lub z recyklingu pianki polystyrolowej, co oznacza mniejsze straty cieplne (ok. 24% lepiej niż pianka miękka PU), energooszczędna produkcja, powtórne zagospodarowanie np. jako dodatek do kompostu, stabilna forma i super lekkość. Dopuszczona do zabudowy wewnętrznej i opakowań środków spożywczych.Zbiornik warstwowy SI
 
Zbiornik_cieplej_wody_SI  
Zbiornik_SI
Dane Techniczne:
Zbiornik SI
 
Zbiorniki warstwowe SI są zbiornikami dla techniki kondensacyjnej, węzłów cieplnych i dużych systemów solar
Zbiorniki warstwowe Paradigma typu SI sa zbiornikami pionowymi do podgrzewania wody pitnej, wykonane ze stali ST 37-2 ze świadectwem jakości. Ochronę przed korozją zapewnia wysokiej jakości emaliowanie oraz bezobsługowa anoda prądowa albo anoda magnezowa ze wskaźnikiem działania.
Przy tych zbiornikach obroty pompy ładowania są tak regulowane, że z zewnętrznego, płytowego wymiennika ciepła otrzymujemy ciepłą wodę o dokładnie wyregulowanej temperaturze.

Zalety wynikające z wykorzystania techniki akumulacji warstwowej w stosunku do techniki konwencjonalnej są następujące:
 • Szczególnie niskie temperatury powrotu dzięki przeciwprądowej wymianie ciepła
 • Za pomocą relatywnie małych zbiorników można zaspokoić bardzo duże zapotrzebowania ciepłej wody
 • W stosunku do wielkości zbiornika możliwe jest podłączanie większej mocy kotła
 • Ogrzana woda jest do dyspozycji natychmiast po rozpoczęciu ładowania zbiornika
 • Zbiornik jest w 100 % równomiernie podgrzewany, co oznacza małe straty cieplne i zapobieganie rozwoju w zbiorniku bakterii Legionella
 • Konieczny wkład energii jest minimalizowany przez optymalne wykorzystanie techniki kondensacyjnej
 • Ładowanie zbiornika odbywa się bez taktowania kotła, co minimalizuje wydzielanie szkodliwych substancji.
 
  
 
Zbiorniki buforowe 
 
 

Zbiornik buforowy PSPlus
 
Zbiornik_buforowy_PSPlus  
Zbiornik_PSPlus
Dane Techniczne:
Zbiornik PSPlus
 
Pionowo stojący zbiornik buforowy ogrzewania ze stali. Zastosowanie w układach grzewczych w domach jedno- i wielorodzinnych z systemem solar Aqua jako:
 • Zbiornik buforowy w kombinacji ze zbiornikiem warstwowym SI, w układach o dużym zapotrzebowaniu ciepłej wody użytkowej
 • Zbiornik buforowy w kombinacji z piecami na drewno i pellets
 • Zbiornik buforowy w kombinacji z wiszącą na ścianie stacją „świeżej wody“ WFS-35, jako układ do ogrzewania i ciepłej wody użytkowej
 • Bufor ciepła dla kotła, gdy moc kotła jest większa niż zapotrzebowanie ciepła (redukcja taktowania kotłów)
 • Sprzęgło hydrauliczne

 

 Zbiornik buforowy PS

 
 
Zbiornik_PS
Dane Techniczne:
Zbiornik PS 125
 
Zbiornik buforowy (sprzęgło hydr.) ogrzewania PS 125
Zbiorniki buforowe PS 1005 – 9002 dla systemów solar ze zbiornikiem warstwowym dostępne tylko na indywidualne zamówienie.
Zbiorniki buforowe ogrzewania PS 125, PS 1005 do PS 9002 są wysokiej jakości, pionowymi zbiornikami do magazynowania energii. Wykorzystywane we współpracy z systemami solar (za wyjątkiem zbiornika PS 125), oraz innymi źródłami ciepła. Pełnią również rolę sprzęgła hydraulicznego.